Shakespeare tollából rengeteg használható és élvezhető darab született, mint például a Szentivánéji álom. Mohányi János és Mohácsi Iván azonban máshogy értelmezték a darabot, inkább egy középkorú házaspár váltságba jutott házasságát mutatták be, ami megnyerte a legjobb rendezés, a legjobb női mellékszereplő és a legjobb jelmez díját.
A darab mondanivalója teljesen érthető, hiszen sehogy sem tudunk a másik nélkül meglenni, azonban a bánásmódunkon is érdemes lenne finomítani. Az őszinteség nehezen áll a szánkra, és a valódi érzéseinket sem tudjuk felfedni, miközben az életben mindent fontosabbnak tartunk annál, ami valóban fontos lenne. Legalábbis erről szól a szombathelyi Szentivánéji álom.
Régi történet, új meglátások
A darab alapszituációja, hogy a négy fiatal közül senki sem azt az embert szereti, akit kellene. Az egyiket az apja házasítani, a másik szintén másba szerelmes, de még a tündérkirály és a tündérkirálynő is megállás nélkül veszekednek. Ez a mellékszál a többi előadásban nagyon finoman jelenik meg, itt viszont megadja a négy órás előadás gerincét, hiszen megkapjuk a középkorú párunkat.
A kapuzárási pánikban küzdő felek nemcsak szeretőt tartanak, hanem megpróbálnak keresztbe tenni a másiknak, ami rengeteg vicces és kevésbé vicces szituációnak ad lehetőséget. Mindketten úgy próbálnak fiatalabbá válni, hogy egy fiatallal szűrik össze a levet. Lehet, hogy tündérkirályokról van, azonban mindenki tudja, hogy az átlag, halandó ember is hasonló problémákkal szokott küzdeni.
A dráma különlegessége, hogy több metafora is megjelenik, mint például a hatalmas terhet vonszoló alakok. A néző eleinte csak a kötelet látja, amit mindennél jobban rángatnak, de csak a második felvonás végén derül ki, hogy ott bizony nincs semmi. Ezzel ki is mondják a darab legfontosabb eszméjét: ma is olyan dolgokkal vagyunk elfoglalva, amik valójában nem fontosak.
Jó lenne, ha az ilyen előadások után elgondolkodnánk az élet igazságain, ha máshogy nem, akkor a darabban szereplő varázslatos pipacslé segítségével, amiből a nézők is kapnak egy kicsit.
Az alábbiakat olvastad már?
Miért nevezhető környezetbarát megoldásnak a gyephézagos térkő?
Nagy valószínűséggel gyephézagos térkővel mindenki találkozott már, ugyanis ezt a típusú burkolatot közterületen már régóta előszeretettel használják, főleg áruházi parkolók, illetve autóbeállók esetében.
Ezek a legnépszerűbb gyulladáscsökkentő gyógynövények
Úgy tűnik, manapság újjáéled a tudományos és az általános érdeklődés a gyógynövényes orvoslás iránt, ezt bizonyítja az is, hogy az elmúlt évek során igencsak megnőtt a kutatások száma ezen a területen.
A fogmosás már évszázadok óta létezik
Az ókortól a 21. századig a fogkefe a világ számos kultúrájában a mindennapi élet szerves részét képezte. A világ különböző kultúrái sokféle anyagot használnak, a különleges arakfa ágaktól kezdve, a madártollakig és a disznószőrig.